Col·lectiu LGTBIQ de Lleida

Èxit d’assistents a la presentació de l’associació

Presentació a LleidaMés de 60 persones van assistir a la presentació de la nostra associació que vam fer divendres a la Sala Jaume Magre de l’IME.

L’acte es va iniciar amb la projecció del curtmetratge Heterofobia, una història de bullying en un món a l’inrevès.

Després vam presentar l’associació, els eixos de la nostra activitat, la nostra manera de funcionar, els actes previstos per als propers tres mesos i els futurs projectes.

Presentació 11933439_197377640621749_2467891131490532791_nA continuació va intervenir en Fran Sànchez, membre de l’Observatori contra l’Homofòbia i regidor de polítiques LGTBI de Ripollet. En Fran ens va parlar de les denúncies per homofòbia a la província de Lleida, la segona de Catalunya amb més casos registrats i ens va convidar a col·laborar amb l’Observatori en la recollida de denúncies. També ens va comentar l’expectació que s’havia creat en la resta d’associacions LGTBI de Catalunya amb la creació de la nostra entitat i la voluntat de col·laborar amb nosaltres. Finalment ens va parlar de les polítiques municipals que estan desenvolupament a Ripollet en aquest àmbit.

Vam acabar l’acte amb la projecció del curt M’agrada el color… de l’Associació Trans Generem i la productora Fora de Quadre, un curt molt vital i alegre, que ens va treure més d’una rialla.

Kafeta al Casal de JovesI la jornada va acabar al Casal de Joves, on vam sopar pinxos i vam fer una mica de festa per celebrar-ho.

'Encara no hi ha comentaris' => ",

Deixa un comentari

Aquest lloc web utilitza cookies perquè vostè tingui la millor experiència d'usuari. Si continua navegant està donant el seu consentiment per a l'acceptació de les esmentades cookies i l'acceptació de la nostra política de cookies. Cliqueu l'enllaç per a més informació.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close